Забыли пароль?

Новости Мира
Ваш надежный партнер!

Групи інвалідності в Україні: перелік захворювань, як оформити у 2018 році?

Опубликовано: 03.09.2018

Завдяки наказам, інструкціям та іншим законодавчим актам, на державному рівні вирішені всі питання, що стосуються соціального захисту цієї верстви населення, в тому числі визначення інвалідності, порядок її оформлення і фінансова допомога.

Кожна держава намагається максимально полегшити життя інвалідам, людям, які в силу вроджених або придбаних захворювань і дефектів, стикаються з різними фізичними або психічними обмеженнями. Україна в цьому плані не є винятком.

Види інвалідності

На сьогоднішній день в Україні поділяють 4 групи інвалідності:

1А; 1Б; 2 група; 3 група.

Поділ 1 групи на підрозділи визначається тим, наскільки людина нездатна до самообслуговування. Так, 1А — інваліди, які повністю залежать від інших осіб, вони не здатні до самообслуговування. 1Б — це люди, здатні лише частково виконувати соціально-побутові функції.

Крім поділу на основні групи інвалідності в Україні також існує розмежування по терміну її дії. Такий поділ може бути застосовано тільки до 2 і 3 групи, так як перша група відноситься до довічної інвалідності.

Безстрокова інвалідність або без переогляду встановлюється тим категоріям інвалідів, які випробували всі методи реабілітації, але не змогли вилікувати захворювання. Так само це стосується тих, кому реабілітація не може в принципі допомогти. Наприклад, утрата кінцівки, оскільки протезування не усуває саме захворювання, а лише забезпечує можливість виконання функцій з самообслуговування. Інвалідність з наступного періодичного огляду діє 1-3 роки в залежності від рішення медико-соціальної експертизи. Протягом терміну необхідно провести всі процедури по реабілітації, після чого проводиться перевірка і оцінка впливу процедур на поліпшення стану інваліда, після чого може бути прийняте рішення про продовження інвалідності на певний термін або безстроково. Також може бути прийнято рішення про зняття інвалідності або переоформлення в іншу групу.

Деякі роботодавці вважають, що тільки 3 група інвалідності є робочою в Україні, однак відповідно до законодавчих актів, привласнення 1 групи не позбавляє людину працездатності. До захворювань, при яких можна працювати, відносяться практично всі, починаючи з 1Б групи, до якої відносяться, в тому числі, і інваліди-колясочники.

При яких захворюваннях дають інвалідність в Україні?

Повний список захворювань, при яких встановлюється інвалідність тієї чи іншої групи, зазначений у відповідних наказах Міністерства охорони здоров’я України та постановах Кабінету міністрів, а також в законі про інвалідність. Особливу увагу приділено переліку захворювань для встановлення 2 групи інвалідності в Україні, а також третьої групи. До другої групи інвалідності в Україні відносять такі захворювання як:

Цироз печінки з ускладненнями; Відсутність легкого при порушеннях в дихальній роботі другого; Погіршення зору і опущення верхньої повіки на обидва ока, при відповідності певним критеріям сліпоти, оскільки інваліди по зору є в кожній групі. У тому числі і 1А; Параліч нижніх кінцівок; Дефекти черепа; Кукса стегна при неможливості протезування, кукса обох ніг в районі гомілки або помилкова культя нижніх кінцівок, а також культя однієї кінцівки в поєднанні з іншим захворюванням, відповідним за критеріями 3 групи інвалідності; Психічне захворювання, яке відноситься до переліку захворювань 3 групи інвалідності в Україні, але триває більше 10 років.

Також в цю групу входять і деякі інші захворювання, які унеможливлюють повне самообслуговування без використання додаткових пристосувань або допомоги сторонніх осіб. Інваліди 2 групи не вимагають постійного догляду, проте хвороба або вроджений порок дуже обмежують їх в повсякденному житті.

Найбільш великий список хвороб, при яких дають інвалідність в Україні, належить до 3 групи. Однак варто зазначити, що видалення нирки входить до переліку захворювань для отримання інвалідності в Україні. При наявності тільки однієї нирки групу інвалідності дають тільки при наявності супутніх захворювань, наприклад, серйозна ниркова недостатність. А ось вивих тазостегнового суглоба або онкологія можуть стати причиною звернення до МСЕ за інвалідністю 3 ступеня.

Важливо розуміти, що інвалідність не статичний стан, навіть якщо ви ставитеся до категорії з довічною групою. Повторний огляд робить можливість встановити погіршення або поліпшення стану, оскільки держава стежить за виконанням програми з реабілітації. Однак при відсутності необхідності проходити постійну перевірку перед комісією, можна упустити момент переходу в більш соціально-захищену групу в зв’язку з погіршенням стану або появою додаткових захворювань, які не завжди пов’язані з основним.

Як оформити інвалідність в Україні у 2018 році?

Можливість встановлення інвалідності в першу чергу обговорюється з лікуючим лікарем за місцем проживання. Ініціатором отримання інвалідності може стати як сам лікар, так і пацієнт. У будь-якому випадку порядок оформлення і документи обговорюються з лікарем за місцем проживання.

Консультація з місцевим фахівцем необхідна для того, щоб зрозуміти, як оформити інвалідність в Україні, не тому, що він точно знає, за яких захворюваннях в Україні дають інвалідність. А тому що це полегшує роботу обласних лікарень і комісій, а дільничний лікар представляє свого пацієнта перед комісією, як фахівець, максимально повно ознайомлений з діагнозами.

Після того, як ви вирішили отримати групу інвалідності в Україні, необхідно здати аналізи у відповідного лікаря, який випише вам напрямок в МСЕ, куди необхідно йти з пакетом документів:

Оригінал і ксерокопія паспорта; Нотаріально завірена копія трудової книжки та довідка про доходи з місця роботи; Амбулаторна карта, в якій обов’язково повинні бути дані недавніх аналізів і записи лікаря про діагноз. Якщо в результаті захворювання ви неодноразово направлялися на стаціонарне лікування, необхідно пред’явити також оригінали і ксерокопії витягів з лікарень; Характеристика (береться за місцем роботи або навчання); Заява на огляд; Акт за формою Н1, якщо захворювання пов’язане з виробництвом (травма або професійна хвороба).

Після того, як комісія винесе рішення про визнання вас інвалідом, ви отримаєте довідку про інвалідність і програму реабілітації. Дані про проходження комісії будуть відіслані за місцем роботи, навчання, в лікарню за місцем проживання, а також до відділу соціального захисту. Всі ці установи будуть відслідковувати ваші дії відповідно до програми реабілітації.

Порядок оформлення може бути змінений у разі, якщо претендент на інвалідність проживає у віддаленому населеному пункті або не може бути присутнім на рішенні комісії. У такому випадку рішення виноситься заочно на підставі пакету документів, які надає лікар. Обстеження перед експертизою може бути зроблено на дому.

Існує категорія людей, рішення про інвалідність яких не виноситься заочно. це:

Пацієнти з актом за формою Н-1 (травма на виробництві або професійна хвороба); Військовослужбовці, які отримали травму в момент проходження служби.

У разі не згоди з рішенням комісії протягом 1 місяця можна подати заяву на оскарження рішення.

Реклама
ТОП Новостей
Юлия Юрьева. Ответы на экзаменационные вопросы по нотариату России
   При равенстве баллов у нескольких кандидатов решение конкурсной комиссией принимается открытым голосованием. При равенстве голосов членов конкурсной комиссии при открытом голосовании решающим является

2. Методика действий членов УИК по организации и проведению голосования избирателей вне помещения для голосования
Для организации и проведения голосования избирателей вне помещения для голосования необходимо провести предварительную работу, начиная со следующего: ДО ДНЯ ГОЛОСОВАНИЯ 1. Заблаговременно письменно обратиться

§ 11. Организация и проведение голосования, подсчет голосов и опубликование результатов
Страница 3 из 4 Непосредственно перед началом подсчета голосов избирателей, участников референдума члены участковой комиссии с правом решающего голоса вносят в каждую страницу списка избирателей, участников

how-to-all.com" href="/video/2010951150-alternativnoe-golosovanie-eto/" style="font-size:9pt;align:left;"> Значение «альтернативное голосование»: "Политическая наука: Словарь-справочник"; словари русского языка онлайн > how-to-all.com


Центральная избирательная комиссия Российской Федерации
Уважаемые ДАМЫ И ГОСПОДА! Актуальность вопроса   Развитие информационного общества и стремительное внедрение инфокоммуникаций во все сферы жизни предъявляют новые требования  к

Статья 68. Открепительное удостоверение. 1. Открепительное удостоверение является документом строгой отчетности, степень защиты которого определяется Центральной избирательной комиссией Российской Федерации. Открепительное удостоверение должно иметь отрыв
2. Избиратель, который не будет иметь возможность прибыть в день голосования в помещение для голосования того избирательного участка, где он включен в список избирателей, вправе получить в соответствующей

Статья 49. Агитационный период - Центральная избирательная комиссия Российской Федерации
Статья 49. Агитационный период   1. Агитационный период начинается со дня выдвижения кандидата, списка кандидатов, регистрации инициативной группы по проведению референдума. Агитационный период

Как и где получить открепительное удостоверение. Голосование по открепительным удостоверениям
О таком документе, как открепительное удостоверение для голосования, слышали если не все, то многие граждане нашей страны. Что представляет собой этот документ? Где получить открепительное удостоверение

Рождение нового метода
Рождение нового метода «Пуанкаре начинает как Коши», — одобрительно заметил как-то один из ведущих профессоров Сорбонны. Он имел в виду широкое разнообразие работ молодого математика, опубликовавшего

VOTUM®: голосование и оценка кач-ва знаний
VOTUM ® : голосование и оценка качества знаний       Работая в аудитории, преподаватель может использовать VOTUM® не только как инструмент для проведения тестирования с целью проверки знаний в любой

Реклама
Календарь
Реклама
Архив сайта

2013 © Все права защищены. www.osreg.ru . При копировании материала с сайта не забываем указывать источник в виде активной ссылки на сайт.

rss